Podpůrná podprsenka

Podprsenka je součást dámského oděvu, spodního prádla nebo plavek, sloužící k zahalení, podpoře, zvýraznění nebo modelaci tvaru a velikosti prsů. Ideální způsob ke zvýraznění prsou nabízí podpůrná podprsenka.

Historie podprsenek

Předchůdcem dnešní podprsenky byla šněrovačka. První patenty na podprsenku byly uděleny již koncem 19. století, např. v roce 1889 jej získala Francouzka Herminie Cadolle a v roce 1893 Američanka s českým jménem Marie Tucek pod názvem „Breast supporter“. Za skutečnou vynálezkyni moderní podrsenky však někdy bývá považována další Američanka Marie Phelps Jacobová, která podprsenku vyrobila v roce 1913 a o rok později získala patent.

Velikosti podprsenek »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11924 (gejsa.cz#198)