Anorgasmie

Anorgasmie je absolutní neschopnost dosáhnout orgasmu při jakémkoli pohlavním styku. Postihuje ženy i muže, i když u žen se vyskytuje častěji. Její vznik je různý a ve většině problémů léčitelný. Jen je potřeba začít s léčbou včas.

Jak léčit a vyléčit anorgasmii?

Většinou se začíná základním vyšetřením, které provede gynekolog a urolog. Pokud není nalezena žádná fyziologická porucha, která by anorgasmii mohla způsobovat, pak je nutné vyšetření u psychologa a sexuologa. Ti mohou pomoci jednotlivci, ale také páru. Jde o otevřený rozhovor, který dokáže často více, než léky. Ovšem problém s anorgasmií bývá velmi často psychického původu, který může být již tak silný, že člověk je na pokraji zničující deprese. Zde je důležité léčbu prohloubit o psychoterapii, relaxaci, antidepresiva a další nezbytné medikamenty, které je po čase možné vysadit, a nastolit u dotyčného rovnováhu, na jejímž konci je prožitý orgasmus.

«« Druhy anorgasmie Jak se vyvarovat anorgasmie? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12057 (gejsa.cz#282)