Když si gayové adoptují dítě

V čem jsou gayové horší než heterosexuální páry v otázce výchovy dětí? Co na tom, že matka i otec adoptovaného dítěte mají stejné pohlaví? Jsou snad o to horší rodiče? Kolikráte by se dalo pochybovat nad dobrým rodičovstvím heterosexuálů.

Sice je nám vštěpováno, že všichni máme stejné možnosti, šance, příležitosti, ovšem realita bývá mnohdy jiná. Vždyť již jen tzv. rovnoprávnost mezi muži a ženami, jak je to s ní ve skutečnosti? Nemusíme tzv. chodit nikam daleko. Stačí se soustředit například na profesní život. Pokud by proti sobě stáli dva adepti na povolání, kdy jeden z nich by byl muž, druhý žena, a oba dva získali stejnou pracovní pozici, kdo myslíte, že bude lépe finančně ohodnocen? Ještě je třeba říci, že by oba dva disponovali obdobným vzděláním a praxí. No, kdo by asi měl vyšší částku na výplatním lístku? S největší pravděpodobností by to byl muž. A ony rovné šance, možnosti tak trochu pokulhávají i v případě gayů, kteří by si chtěli, stejně jako heterosexuální pár, adoptovat potomka. Nehledě na to, zda by se jednalo o miminko, nebo již větší dítko.

Předsudky o výchově dětí párem gayů »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12080 (gejsa.cz#352)