Může být milenec partner?

Jsou lidé, kteří nás přitahují, ani nevíme jak a naopak jsou zase ti, jež jsou skvělí, je s nimi zábava a máme vždy společná témata, ale po stránce vzrušení je to vše na bodu mrazu. Proč tomu tak je?

Je zvláštní, že k někomu nás táhne síla sexuálního vzrušení a u jiného zas cítíme skutečnou lásku. Kde se tyto city berou a pokud nás někdo přitahuje dost natolik, abychom se s ním dělili o jedno lože, jak je možné, že fungování s ním v běžném životě, partnerském svazku brzy krachne?

Může milenecký vztah přejít v lásku?

Není to žádný podivný jev. Prostě to tak funguje. Jestliže nás k někomu přitahuje pouze sexuální pouto, pak vztah nemůže fungovat na ničem jiném, než mileneckém vztahu. A to i v případech, kdy si se svým milencem, podle Vašich slov, rozumíte. Což v překladu znamená, že se sejdete za účelem sexu, a po milostném aktu chvíli ležíte a povídáte si. Je dost možné, že máte společná témata snad ze všech možných oblastí. Povídáte si o práci, sportu, ale třeba i o výsledcích voleb, aktuálním politickém, ekonomickém dění a možná i trochu o módě. Máte pocit, že je Váš vztah na úrovni a že se pouze z mileneckého svazku posunul dál.

Ženy touží po lásce

Říkáte si, že v takovém případě spolu můžete zkusit strávit společný víkend na chatě, někde v romantické přírodě. V duchu si představujete, že po všech těch nevydařených vztazích, které začaly moc vážně a postoupným poznáváním, si pochvalujete, že v tuto chvíli jste to vzala za správný konec a tím, že jste vztah začala zcela bezzávazně, může postupně přejít v lásku. Ženy prostě touží po lásce. Chtějí být milovány, chtějí mít u sebe partnera, na kterého se budou moci spolehnout, o koho se opřít, s kým být a svěřovat se mu. Nyní máte muže, se kterým se cítíte bezvadně, jenž Vás přitahuje fyzicky a také si s ním rozumíte. A možná Vás již napadla myšlenka, že je to ten pravý. Takže si začnete plánovat další společné akce a věříte v lepší zítřky.

I muži touží po lásce

Nejen ženy, ale i muži touží mít vedle sebe partnerku, která k nim bude vzhlížet s úctou, pochopením, bude si ho vážit, bude mu oporou, vytvoří mu zázemí a poskytne to pravé teplo domova. Po tomto touží každý muž, některý dříve, jiný později. V čase, kdy máte jako muž za sebou několik nevydařených partnerství a nejednou vedle Vás stane velice přitažlivá žena, se kterou zkoušíte sexuální praktiky, jež zatím byly jen ve Vaší mysli, představách. Tato žena je nezávislá, veselá i společenská. Nemluví o budoucnosti, neplánuje s Vámi děti a celý život. Je spontánní a máte s ní společná témata. K jejímu návrhu na strávení společného víkendu na chatě kývnete a těšíte se na dokonale strávený dlouhý čas jen sami pro sebe. Je zábavná, sexy a tak nějak si začnete představovat, že by mohlo být i něco víc. Máte ji rád, ale zatím netušíte, jestli z toho něco více bude.

Jak to dopadne?

Najednou jste tedy spolu, vše probíhá zpočátku dokonale, dáte si večeři, víno, dojde na dlouhý a naprosto famózní milostný akt a pak ležíte pospolu, hladíte se a povídáte si. Jakmile však ženu napadne, že by mohlo jít o něco více, začne plánovat více. Společné bydlení, možná navrhne i témata svatby, dětí a dalšího společného života. Muž, který si do této chvíle vychutnával příjemnou atmosféru a pomalu začínal věřit, že by to mohla být ta pravá, najednou znejistí. Je to na něj trochu příliš a začíná se obávat. Často se tak stáhne do pomyslné ulity a spíše než plánovat, začne vyčkávat a raději se navrátí k užívání si aktuálních chvilek pro sebe.

Dobrý milenec, ale špatný partner

Může to dopadnout i tak, že se tedy oba spolu začnou stýkat více a tak milenecký vztah přeroste ve vážné partnerství. Jenže to nemusí být tak sladké, jak dosud nezávazný a velice intenzivní milenecký vztah, kde jste si naprosto rozuměli. Najednou toho druhého vidíte ze všech možných pohledů, jak se chová v běžném životě, jak reaguje na okolí a jaké má zvyky. To, co jste dosud cítili je pryč a marně přemýšlíte, co Vás na tom člověku tolik přitahovalo. Co to bylo? Příroda. Zkrátka fyzická potřeba lásky, něhy, ale i vzrušení. Dotyčný mohl být pro Vás hotový sex symbol, ale najednou, jak jej vidíte každý den, ztratíte na něj chuť a už Vás nepřitahuje.

Špatný milenec, ale dobrý partner

Druhou stranou mince může být partner, který je naprosto dokonalým a pozorným druhem, ale v sexuální oblasti necítíte zhola takové vzrušení, jako s jiným milencem (milenkou). Je to tak ubíjející až nešťastné. Jde o partnera, který je dokonalým prototypem Vašeho vysněného ideálu, ale v sexuální oblasti prostě zaostáváte. Jak je to možné? Zcela jednoduše. Vaše city nejsou tak nějak skutečnou láskou, spíše kamarádstvím. S daným člověkem je Vám dobře, spojuje Vás mnoho koníčků a zálib, také se Vám vzhledově líbí, ale takové to vzrušení, které by doprovázelo zvířecí chuť se s ním ihned, jakmile přijde domů, pomilovat prostě chybí. V takovém případě pomůže snad jedině rozchod, protože stěží můžete žít s někým, kdo je sice kvalitním partnerem, ale rozhodně ne milencem. Partnerské soužití bez lásky a sexu dvou dospělých lidí je zatracující. Každý touží po vášni, dotecích, pod kterými Vaše pokožka taje a ten druhý Vás přitahuje neuvěřitelnou silou, jako magnet.

Když se z partnera stane milenec – jde to vůbec?

Láska sice někdy skončí, ale silné sexuální pouto zůstává. Většinou se tak děje posléze, kdy jste se s partnerem rozešli a za nějaký čas, až se Vám rány zahojí, jej najednou někde potkáte. Cítíte to a nemůžete tomu zabránit. Je to silnější, než vy a jak on (ona), tak vy cítíte, že je mezi vámi něco víc. Aniž byste prohodili jedno bezbřehé slovo, víte mnohem více a vše je Vám jasné. Sejdete se a skončíte v posteli. Nejednou si připomenete ty slastné okamžiky.

Partneři, kteří spolu strávili nějaký čas, mají společné zážitky, se ve většině případů stále přitahují. Čas vyléčí rány a oni opět vstanou tváří v tvář své spalující vášni. Toho dotyčného chtějí a musí mít. Nutno ale pamatovat na to, že jde obvykle pouze o jakýsi chtíč a touhu, nikoli nutnost opět s partnerstvím začít. Pokud jste si jisti, že jste se z tohoto vztahu již vyléčili a chcete si užít pouze slastný okamžik, tak do toho klidně jděte. Mějte ale pořád na paměti, že jde je o jakousi zvířecí touhu a nezapomeňte, proč jste se rozešli.

Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12157 (gejsa.cz#620)