Partnerská poradna

Máte problémy se svým partnerem? Prožíváte partnerskou krizi? Pokud vaše problémy přetrvávají delší dobu je třeba je řešit. Využijte pomoci odborníka, který se těmito mezilidskými vztahy zabývá.

Příčiny partnerské krize

Nejčastější příčiny partnerské krize jsou nevěra, žárlivost, stereotypní život, stárnutí, domácí násilí, alkoholismus, nespokojenost v intimním životě a celkové odcizení. Každý z nás jistě některý z těchto problémů musel někdy během života řešit. Pokud se pohádáte, odejdete od svého partnera, ale již za pár dnů se vám po něm stýská a stále na něj myslíte, pak je ještě vše v pořádku. Jestliže ale zjistíte, že se vám domů vůbec nechce, tak to už je první známka toho, že se něco děje. Váš vztah tak může vyvrcholit i rozchodem, který bývá většinou pro oba partnery velmi stresující. Někdy je to pořád dokola. Kdykoli se s někým rozejdete, říkáte si, že už nikdy nebudete s partnerem, který vám ublížil. Nemusí jít nutně o domácího násilníka, zkrátka se vám jeho chování nelíbí. Rozejdete se, ale sotva se z nepovedeného vztahu oklepete, situace se opakuje. V nefunkčních vztazích se často ocitáme proto, že jsme minulé zkušenosti nezmapovali. Proto existují odborníci, kteří vám pomohou najít cestu zpět.

Nevěra

Jakýkoli sexuální kontakt, který probíhá mimo partnerský vztah, se nazývá nevěra. Nemusí to být pouze pohlavní styk. I flirt může být velmi zraňující a ponižující. V momentě, kdy se jeden z partnerů o nevěře dozvídá, ve většině případů nastává problém. Řešením je více možností. Nevěru můžete partnerovi odpustit, nebo ji můžete tolerovat. Poslední možností je rozchod partnerství. Podle odborníků hledají nevěrníci v mimomanželských aktivitách kromě povyražení často jednoduše to, co jim doma schází. Svou roli může sehrát i obyčejný pocit nedostatku pozornosti a obdivu ze strany partnera, s naplněním či spíše nenaplněním života, stereotyp či obyčejný strach ze stárnutí.

Žárlivost

Žárlivost většinou potlačuje rozumné uvažování. Partner se chová tak, že místo aby si milovaného člověka udržel, tak ho naopak odradí a ztratí.

Stereotypní život

Stereotyp sice k životu patří, někdy ho potřebujeme jako řád. Třeba když se rádi vracíme na stejná místa, nebo oslavujeme svátky či narozeniny. Partner, který se tváří pořád vážně, nemá smysl pro humor, je zahleděný sám do sebe, má předsudky a naopak nemá touhu po nových zážitcích, riskuje rozpad svého vztahu. V partnerském životě je třeba si ** stereotypní život** zpestřit například tím, že si najdeme společné koníčky nebo častěji jezdíme na dovolenou.

Stárnutí

Mnoho partnerských problémů začíná v době, kdy vám dorostou děti a opustí domov. Je to tzv. syndrom prázdného hnízda. Dům zůstane prázdný a vás už nikdo nepotřebuje. Pokud si nevíte rady, co se zbytkem života, v partnerské poradně vám poradí určitě. Vypracujte si harmonogram, který vám umožní vyplnit každou chvilku volného času.

Domácí násilí

Zvyšující se násilí ve společnosti se odráží ve zvýšeném výskytu sexuálních a fyzických útoků v partnerských vztazích. V mnoha případech může jít o tak násilný a výbušný útok, že ohrožuje život partnera. V tomto případě je nutné se ihned obrátit na policii.

Alkoholismus

Pokud zjistíte, že váš partner neustále zvyšuje svou** spotřebu alkoholu**, může to vyústit v alkoholismus. Pro ty, kdo jsou závislí na alkoholu, neexistuje trvalá schopnost kontrolovat příjem alkoholu.** Alkoholismus** také úzce souvisí s domácím násilím. V partnerské poradně vám odborní pracovníci poradí, kde by se váš partner mohl z alkoholismu léčit.

Nespokojenost v intimním životě

Rozumět sexu není nikdy jednoduché. Nakonec musíte sami zvážit své touhy a jejich dopad na váš milostný život. Jestliže snížení touhy po sexu není důsledkem organických potíží nebo vedlejších účinků léků, je velmi pravděpodobně výsledkem nudy ze sexuální aktivity, způsobené dlouhodobým opakováním času, místa a technik sexuálních epizod. Rutina může znamenat nudu. Partneři by si měli uvědomit, že řešení spočívá ve změně co největšího množství smyslových vjemů spojených s pohlavním aktem. Udělejte si večeři při svíčkách, oblékněte si sexy spodní prádlo nebo si dejte masáž.

Celkové odcizení

Nejčastějšími důvody partnerského odcizení je nedostatečná pozornost partnera, špatná komunikace, neschopnost naslouchat a přizpůsobit se partnerovi. Patří sem také odcizení v sexuálním vztahu.

Kdy je čas navštívit partnerskou poradnu »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12033 (gejsa.cz#6)