Pomoc v manželských vztazích

Každé manželství začíná stejně - s nadýchanými šaty, květinami a spoustou ideálů. Přitom pravděpodobnost celoživotního svazku je 1:2. S příchodem všedních dnů již nebude vše tak ideální, jak se zdálo a o opravdové společné štěstí bude potřeba zabojovat.

Rozvodovost rok od roku stoupá, v současné době se každoročně rozvede na 31 000 párů, což je v přepočtu každé druhé** manželství**. Proč tomu tak je? Podle provedených studií Michigan\'s Institute for Social Research je jasné, že čím spolu déle manželé budou, tím víc si polezou na nervy. Co za to může? Narůstající negativní pocity patří ke každému dlouholetému vztahu, jsou jejich normální součástí a způsobuje je příliš dlouhá doba strávená v těsném kontaktu, které doprovází různé požadavky a nároky. Takoví partneři jsou pak mnohem náchylnější k hádkám a jsou vzájemně předráždění. Je tedy naivní myslet si, že při průměrně dlouhém životě téměř osmdesáti let spolu dva lidé vydrží v harmonickém svazku celých šedesát let.

Proč se rozvádíme? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12032 (gejsa.cz#1)