Hormonální antikoncepce - ano nebo ne?

Hormonální antikoncepce je součástí života mnoha žen. Ale víme o tomto způsobu ochrany dost informací? Jaké jsou výhody hormonální antikoncepce, pro koho je vhodná a pro koho naopak ne?

Na začátku sexuálního života se každá žena rozhoduje, který druh antikoncepce pro ni bude ten nejlepší. Antikoncepce se dělí na dva základní typy a to hormonální a nehormonální. Nehormonální metody antikoncepce fungují na principu bariéry (kondom, pesar) nebo mohou obsahovat látky, které ničí spermie (spermicidní gely, spermicidní čípky). Mezi hormonální antikoncepci se řadí tabletky nebo náplasti. Všechna pro a proti o různých druzích antikoncepce můžete probrat se svým gynekologem. Ten by vám měl vše ochotně vysvětlit a navrhnout nejlepší způsob antikoncepce právě pro vás. V tomto článku se zaměříme na antikoncepci hormonální a to pilulky.

Hormonální antikoncepce »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12302 (gejsa.cz#365)