Venušiny kuličky - použití

Venušiny, neboli ,,vaginální" kuličky jsou nejen jednou z erotických hraček, které mají ozvláštnit sex, ale také často slouží ženám po porodu, které mají problémy s oslabeným pánevním dnem, jako velmi účinná zdravotní pomůcka.

Venušiny kuličky

Pro většinu uživatelů jsou** Venušiny**, neboli ,,vaginální" kuličky známé jako dvě různě velké kuličky vyrobené ze silikonu, nebo plastu, které jsou od sebe odděleny spojovacím provázkem vyrobeným z mnoha rozličných materiálů. Ovšem je pravda, že tvar, i když název napovídá o jeho pravidelnosti, může být opravdu různý.
Uvnitř, v dutině tohoto silikonového či plastového obalu, se nachází vždy** kulička** menší a těžší, obvykle kovová. Jakmile se** žena** začne jakkoliv pohybovat, dochází k pohybu vnitřních kuliček, které rozpohybují a hlavně způsobují vibrace i ve vnější části. Ta poté způsobí provokaci stimulačního bodu. Samozřejmostí je, že čím rychlejší je pohyb, tím intenzivnější je stimulace. Takže nejúčinnější jsou kuličky při jízdě na koni, nebo kole, tanci, motocrossu, překážkovém běhu a aerobiku.

Tvary Venušiných kuliček, které pobaví i zaujmou

Asi nejznámějším a především tím nejzákladnějším tvarem jsou dvě kuličky. Jejich průměr je od 2,5 do 3,5cm. V několika posledních letech vznikaly a stále vznikají opravdu rozličné druhy a žertovná tematika, takže tvar koule a počet už opravdu není pravidlem.

K nalezení jsou například různé druhy ovoce (jahody, jablka atd.), dále také kuličky s oblými a silnými výstupky pro lepší stimulaci, ovšem výjimkou nejsou v dnešní době ani venušiny kuličky s měkkými bodlinami jako ježek. U takto tvarovaných kuliček je stimulace opravdu velmi silná. Někdy až tak, že aplikace je možná pouze na kratší dobu a se zkouškami vyjímání. Díky stimulaci poševních stěn dochází k jejich otoku a proto nemusí jít vyjmutí stejně lehce jako na začátku. U těchto tvarů jsou ovšem účinky opravdu nejsilnější.

Jedním z posledních hitů je sportovní tématika. Jistě nejen pobaví, ale i zapůsobí na partnera. Kuličky ve tvaru, barvě a vizáži tenisového, či golfového míčku, nebo dokonce fotblového, rugbyového míče či billiardové koule. Samozřejmě vše v té správné velikosti pro slastné sexuální prožitky.

Materiál Venušiných kuliček a jeho údržba

K nalezení jsou nejlevnější modely slepované ze dvou polokoulí, z běžného tvrdého plastu, kde je potřeba zkontrolovat správnost a úplnost nalepení, aby nedošlo k průniku vlhkosti dovnitř, ke kovovým kuličkám. Ty by poté mohly** korodovat** a tím způsobit komplikace, nákazu a oxidaci ve vagíně.

Dalšími materiály jsou měkčený gel a silikon, který je opravdu nejkvalitnější ze všech dostupných možností.
Mezi kuličkami a na jejich jednom konci se nachází vcelku důležitá součást, a to spojovací provázek a vytahovací smyčka, jak už bylo naznačeno v předchozí části. U levnějších verzí jsou vyrobeny z tkané látky, ta však vyžaduje díky poréznosti materiálu výbornou dezinfekci.

Dražším, ale na druhou stranu zase velice kvalitním řešením jsou spojky plastové, které jsou dokonale utěsněny u vstupu do kuliček.
Jak již bylo výše zmíněno, je nutné u levnějších verzí dbát zvýšeně na hygienu, ale udržovat v čistotě a to především před samotným** zavedením kuliček do vagíny**, je potřeba u všech materiálů.

U silikonových je nutné je očistit bezalkoholovou dezinfekcí a ostatní materiály alkoholovou. Poté je stačí opláchnout pramenitou vodou a použít. Po vyjmutí z vagíny by mělo dojít nejen k opláchnutí vodou, ale také opětovné dezinfekci. Ta by právě po použití měla proběhnout alkoholovou dezinfekcí u všech materiálů bez výjimky. Nakonec je kuličky nutné uložit do neprodyšného čistého obalu. Pokud bude tento, nebo alespoň přibližný postup dodržen, budou kuličky opravdu hygienické, nedojde k přenosu bakterií a požitek z jejich použití bude opravdu plnohodnotný a bez obav.

Půjdu slyšet, když je budu nosit?

Samozřejmě, že u levnější verze z plastu, kdy na ni naráží vnitřní** kovová kulička** ať už při sportovních či sexuálních aktivitách, nebo samotné chůzi, bude slyšet tiché cvakání. Toho si kolemjdoucí povětšinou nevšimnou a nebo si tento zvuk nespojí s něčím podobným, ale samotné ženě to může vadit. Určitě neplatí pravidlo, že čím hlučnější, tím kvalitnější, nebo účinnější, proto jsou dnes na trhu již kuličky téměr tiché a přitom velmi účinné.

Více sexuální uspokojení nebo zlepšení zdravotního stavu?

První Venušiny kuličky jsou známy již ze starověku. Tehdy se ještě nejednalo o propagaci jejich moderního mechanického efektu, ten byl publikován až později, a to v 50. letech 20. století. V té době se používal leštěný kámen, nebo dokonce dřevěná tělíska z těžších dřevin, ale na materiálu vcelku nezáleželo.

Takto opracovanému materiálu do podoby venušiných kuliček se kdysi říkalo ,,Rumba koule". Když si je žena vložila do vagíny, bylo jejím úkolem udržet je vevnitř, to mělo za následek stahování pánevních svalů a procvičování pánevního dna. Tyto cviky jsou dnes známy jako Kegelovy cviky. Žena při nich stahuje pánev přesně jako při zadržování moči. Jelikož na toto procvičování ženy zpravidla zapomínají, jsou vhodné právě venušiny kuličky. Při jejich zavedení do vagíny dochází k pocitu, že by mohly kuličky vypadnout a díky tomu se ženy snaží svaly co nejvíce stáhnout, aby je v sobě udržely. Ideální jak na procházky, tak cvičení, jak už bylo zmíněno výše. Přesně tyto cviky jsou doporučovány porodníky a gynekology všem ženám, ale především po porodech, aby zpátky zafixovaly a zpevnily pánevní dno a současně jsou oddálen projevy inkontinence.

Ovšem dost již z lékařského hlediska, pro pány bude jistě zajímavější otázka sexuální. Jedním ze způsobů, jak kuličky použít při partnerském sexu je nejprve zavedení kuliček do pochvy, poté vsunutí penisu a může započít sex, který jistě v mnoha ohledech překvapí nejen ženu, ale také muže.

Druhou možností je právě dobře udržované a posílené pánevní a poševní svalstvo. Takovéto ženy jsou pak z mužského hlediska velmi rády příjímány za skvělé milenky, které s mužem dokáží v posteli divy. Právě pro tento případ jsou opravdu ze zcela pochopitelných důvodů nejlepší nejmenší a nejtěžší kuličky, které jsou na trhu k dostání. Říká se jim tzv. Tantrické venušiny kuličky. Zavádějí se ve stoje a vaginální svaly ženy jsou neustále stažené, právě proto, aby byly kuličky udrženy vevnitř.
Cvičení s kuličkami se neprovádí pouze při chůzi, ale také v leže. Žena se v této pozici snaží kuličkami v pochvě pohybovat. Pro začátek by ovšem měly dámy začít s běžnu velikostí a váhou kuliček a hlavně pomalu. Stejně jako v posilovně, poté pozvolna zvyšovat váhu kuliček a naopak zmenšovat jejich průměr. Kdyby totiž došlo k zavedení nejextrémnějších rozměrů, tedy velmi malých a těžkých, svaly by byly akorát namožené a z posilování by nebylo nic. Proto je opravdu dobré začínat pozvolna a tréninkem se dostávat jak se říká na vyšší levely.

Diskuze, zkušenosti a recenze »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12367 (gejsa.cz#28)