Když sex bolí

Sex nám může přinést slasti, ale také strasti. Nejednou se můžete potýkat s bolestivým stykem, který Vám místo vzrušení, nabídne trápení. Sex může bolet jak něžné pohlaví, tak muže. V obou případech je možné se vyvarovat bolestivého sexu.

 

Bolestivý sex nemusí být jen způsobený nedostatečnou vlhkostí ženy. Kdyby problém spočíval jen v tomto, pak je náprava poměrně jednoduchá a rychlá. Stačilo by použít lubrikační gel. Není-li žena dostatečně vzrušená, či její partner disponuje větším mužstvím, pak může lubrikační gel přinést páru významnou pomoc. Jenže lubrikační gel není „lékem“ na všechny problémy, které by se týkaly bolestivosti sexu.

Bolestivost sexu z psychických, funkčních důvodů

Sex může, jak muže, tak ženu bolet z psychických, anebo funkčních důvodů. U ženy se navíc můžeme setkat s důvodem organickým, kterým může být deformace pochvy, poševního vchodu, dělohy. A v neposlední řadě, bolestivý sex může také způsobit prodělaná infekce pochvy, či jiné onemocnění.

Bolestivost sexu po nepříjemném sexuálním zážitku

Ženě se může přihodit nepříjemná záležitost, která se pak negativně promítne do jejího dalšího sexuálního života. Onou nepříjemnou záležitostí může být znásilnění, či pokus o znásilnění. V tomto případě hraje velkou roli čas. I když bude chtít žena co nejdříve zapomenout, vzpomínky na prodělanou událost se jí budou opakovaně vracet. Jsou ženy, které znásilnění nahlásí, jiné si však nechají hrůzostrašné tajemství pro sebe. Ať už z důvodu, že se stydí, nebo nechtějí být středem zájmu, litovány apod. Žena může vyhledat pomoc u psychologa, psychiatra, ale také se snaží s událostí sama vyrovnat. Jenže, takové vyrovnání svépomocí může trvat dlouhé měsíce, a stále ještě není zárukou úspěchu. Některé ženy se snaží na událost zapomenout ne tím, že by se mužů stranily, ale naopak se snaží co nejdříve seznámit s mužským protějškem, u kterého by mohly najít něžnou náruč plnou pochopení. Ženy se novému partnerovi svěří s tím, že na ně bude něžnější, ohleduplnější. Anebo naopak nic neřeknou, aby je třeba nepovažoval za nečistou.

Fyzický odpor k protějšku

Bolestivý sex může žena pociťovat i v tom případě, že bude ke svému protějšku cítit fyzický odpor. Možná si nyní říkáte, tak proč žena vlastně s partnerem je, proč s ním chodí apod. Jenže fyzický odpor může přijít až s lety soužití, kdy jeden před druhým ztrácí zábrany. Na začátku vztahu se jeden, tak druhý hlídají, aby se druhému nezošklivili, nezprotivili. Jak však čas plyne, tak tu a tam jedincům něco ulítne, až už vědomě, nebo nevědomky, náhodou. A za pár let si již před sebou nedělají zcela žádné servítky. K tomu se také může přidat přibrání na váze, kdy se například z atraktivního muže stane typický tatík, který může jen vzpomínat, jaký byl štramák. Není pak divu, že ženu po čase přestane muž nejen vzrušovat, přitahovat, ale navíc jí začne být odporný. Sex s ním pak bude vnímat, jako nepříjemnou, až bolestivou záležitost. Jak vyřešit tuto poměrně choulostivou záležitost? Říci muži narovinu, že se ženě hnusí, by zrovna nebylo tou nejvhodnější taktikou. Je třeba zvážit, jak by muž s takovým vysvětlením, proč se žena sexu vyhýbá, zareagoval. Žena zná svého partnera, a tak může vsadit na jistotu.

Bolestivost sexu v důsledku prodělané infekce pochvy

Není onemocnění, jako onemocnění. Když nás bolí hlava, máme teplotu, sužuje nás nachlazení, chřipka aj., tak si vezmeme příslušný lék. Jenže, ne každou nemoc můžeme zaznamenat, respektive se o ní dozvědět včas. Některé nemoci jsou plíživé, nenápadné, a o to více pro naše tělo, zdraví, nebezpečné. K takovým nemocím patří také infekce pochvy. Na ni může přijít až gynekolog, ke kterému by žena měla chodit pravidelně, vždy jednou za rok. Možná, že žena zaznamenala určitý poševní výtok, svědění, ale nepřikládala tomu žádnou velkou pozornost. Výtok mohla považovat za ovulaci, kdy je její tělo připravené na otěhotnění, a svědění za nedostatečnou hygienu, či nevhodný sprchový gel. A pokud k infekci dojde, může se žena sužovat dlouhé měsíce s bolestivostí při sexu, než se opětovně její kroky nasměrují ke gynekologovi. Ženský lékař, který zjistí, že žena prodělala infekci, započne s léčbou. Ta však může být zdlouhavá, komplikovaná. A tak může ještě nějakou dobu trvat, než se žena bude moci rozloučit s bolestivým sexem. Zde bude třeba trpělivosti a vstřícnosti od partnera.

Bolestivost při sexu z důvodu absence předehry

Bolestivý sex může kolikráte vycházet z důvodů, které na první pohled vůbec nemusí být považované za přímou souvislost s bolestí. Jedním takovým důvodem může být i absence předehry, či její nedostatečnost. Je známo, že muži moc nejsou na předehru. Tedy, alespoň muži, kteří již nějakou dobu chodí, žijí s ženou, či muži, které předehra nudí. Jenže ženy vnímají předehru zcela odlišně, než řada mužů. Pro ženy je kolikráte předehra mnohem více, než samotný sex. Ženy potřebují něhu, mazlení, doteky. Když jde muž hned na věc, tak se jen těžko může žena vzrušit, uvolnit, a vychutnat si milování. Možná, že jednou, dvakrát se žena skousne, a mužovi dovolí takový způsob milování. Netřeba však říkat, že milování ji zrovna moc nebude říkat. Jenže, bude jen otázkou času, kdy ženě řekne její tělo i psychika „dost“. Navíc, sex bez předehry, který ji nebude těšit, ji začne být nepříjemný, a to nejen psychicky, ale i fyzicky.

O sexu by měli partneři mluvit

Může se vnitřně tzv. zapřít, stáhnout, kdy ji pak sex místo potěchy, bude způsobovat bolest. A sama žena ani nemusí znát pravou příčinu bolestivosti. Jistě ji však bude zřejmé, že sex, který ji nenaplňuje, může být také začátkem konce jejich vztahu. Nejen o těžkostech v práci, potížích s dětmi, by partneři měli mluvit. Jejich vzájemný intimní život by neměl před nimi být ukrytý. Důležité je mluvit, co se druhému líbí, či naopak nezamlouvá.

Bolestivost sexu z důvodu nedostatečné informovanosti

Každý začátek může být těžký, a to platí i pro otázku sexu. Vždy je jednou poprvé, kdy se mohou sejít dva jedinci, kteří se doposud nemilovali. Pár však může být i složený z jedinců, kdy jeden je již v sexu zběhlý, kdežto druhý de facto nepolíbený. Pro milování není potřeba číst různé návody, brožury, apod. Je možné postupovat hezky pomalu, krok za krokem, kdy jeden, tak druhý budou prozkoumávat, a zjišťovat, jak se milovat, aby jim sex přinášel potěchu, vzrušení. Jenže jsou jedinci, kteří mají pocit, že jsou pány světa, a tak si nenechají ani nikým radit, ani neposlouchají náznaky protějšku. Jsou však i jedinci, kteří se stydí za to, že se ještě nemilovali, a chtějí vypadat před druhým zkušeně. Může pak dojít i na nezvyklé, ne zrovna standardní milostné polohy, které nezkušeného jedince vystraší, způsobí mu třeba až trauma. Navíc, protějšek může při sexu značně tlačit na pilu, kdy bude drsnější, než by se slušelo. Zde se pak může dojít ke skloubení hned několika důvodů, které způsobí bolestivý sex.

První milování by mělo být něžné, bez drsností

Ne každý bere panenství ženy jako čest, kdy může být tím, kdo ženu zasvětí do tajů sexu. Jsou muži, kteří považují panenství spíše za přítěž, protože očekávají, že žena bude chtít něžnost, mazlení, místo pořádné jízdy. Bude pak na nich, jak se svého úkolu zhostí. Někteří bohužel nebudou brát v potaz nedotčenost něžného pohlaví, a budou si všímat své potěchy. Některým mužům však také zůstane utajeno, že je žena ještě panna, a tak se s ní budou milovat tak, jako vždy. Jenže sex, který bude řekněme nepřiměřený k dané situaci, může ženě způsobit nemalou bolest. A tak se jí pak může vracet ve vzpomínkách, kdy dojde na další milování. Nemusí k tomu dojít, pokud žena, ještě než se ocitne s mužem v ložnici, zjistí, s kým má tu čest.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. (gejsa.cz#348)


Přidat komentář