Závislost na sexu

Máte rádi sex? Kdo ne, že ano. Na sexu se však může člověk stát závislým. Kdy se může příliš častý sex stát nebezpečným, jak se závislost na sexu projevuje a jak se léčit? Čtěte dále, poradíme Vám.

Jaké jsou příznaky závislosti na sexu?

Pokud se s partnerem milujete často, čas od času třeba i denně nebo vícekrát za den, ještě to nemusí znamenat, že jste na sexu závislí. Problém nastává teprve tehdy, když sex potřebujete natolik, že se stal hlavní prioritou Vašeho života a po celé měsíce i roky prakticky ani na nic jiného nemyslíte. Hlavní příznaky závislosti na sexu jsou podle odborníků následující:

  • Neovladatelná touha po sexu i v případě, kdy necítíte sexuální vzrušení – sex vlastně nepotřebuje Vaše tělo, ale jen Váš mozek.
  • Vyhledávání sexu nebo masturbování každý den, často i několikrát denně.
  • Závislí na sexu mívají mnoho sexuálních partnerů současně, jejichž množství může jít až do desítek. Někteří postižení však vystačí i s jediným partnerem a svou závislost řeší nadměrnou masturbací.

  • Většinu svých sexuálních partnerů závislí pořádně neznají a ani je netouží blíže poznat, protože jim jde jen o sex.

  • Partnery shání jak se dá (přes internet, po barech anebo i placený sex) a této činnosti se věnují každý nebo téměř každý den.
  • Když nemají sex více jak 24 hodin (často stačí i kratší doba), touha po něm se stává tak silná, že cítí abstinenční příznaky (podrážděnost, nervozita, agresivita, nezvladatelné chování, …). V případě absence sexu mohou pomoci náhražky jako masturbace, porno nebo sex přes internet či po telefonu apod.
  • I když dojde k sexu a třeba i k orgasmu, uspokojení je jen krátkodobé. Po nedlouhé chvíli závislá osoba již opět přemýšlí, kde najít další příležitost k sexu anebo věc řeší nadměrnou masturbací.
«« Existuje skutečně závislost na sexu? Jak se léčí závislost na sexu? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12558 (gejsa.cz#629)